top of page

BI BRAUN

CERRAHİ EL ALETLERİ

Görüntü 20.10.2022 14.03.jpg

Cerrahi El Aletleri

Genel cerrahi el aletleri her cerrahi işlemin temelidir. Beceri, hassasiyet ve devamlılık cerrahi operasyonların başarısında önemli etkenler olsa da, kullanılan cerrahi aletlerde de eşit derecede benzer yüksek standartların uygulanması gerekir.

- Makaslar

- Forsepsler

- Organ ve Doku TutmaForsepsleri

- Hemostetik Forsepsler, Bulldog Forsepsleri, Damar Kıskaçları, Aproksimatörler

- Diseksiyon ve Ligatür Forsepsleri

- Cerrahi İğneler, İğne Kılıfları

- İğne Tutucu, Dikiş El Aletleri, Ligatür İğneleri

- Yara Ekartörleri

- Kendi Başına Durabilen Ekartörler, Abdominal Ekartörler

- Abdominal Cerrahi İntestinal ve Rektal El Aletleri

- Safra Kesesi, Karaciğer ve Dalak El Aletleri

Kardiyotorasik Cerrahi

Kardiyotorasik operasyon olasılığı ile yüz yüze gelen birçok hasta, sternotomi ile ilgili olarak sternumun boylamasına insizyonu ve bundan kaynaklanan post-operatif ağrı gibi endişelerini dile getirmektedir. Halbuki göğsün tamamen açılması her zaman gerekli değildir. Günümüzde kalp kapağı, koroner baypas ve video yardımlı torasik cerrahi gibi operasyonlarda minimal invaziv prosedürler de mümkündür.

Gelişmiş 3D görüntüleme teknolojisi, yüksek kalite ve hassasiyette mikro el aletleri ve operasyon bölgesine engelsiz erişim için yenilikçi medikal teknoloji çözümlerimizle, biz de kardiyotorasik cerrahide minimal invaziv prosedürlere destek olmaktayız.

Görüntü 20.10.2022 14.07.jpg
Görüntü 20.10.2022 14.11.jpg

Laparoskopik Cerrahi

Her cerrahi işlem, hasta açısından stres demektir. Bu nedenle laparoskopide minimal invaziv bir cerrahi yaklaşım kullanılır – daha az invaziv işlemler genellikle daha kısa iyileşme süreleri demektir. Hasta normal hayatına daha çabuk dönebilir. Aynı zamanda, verilen bir ödün de yoktur: İşlemden beklenen başarı açık cerrahininkine eşit, hatta daha da yüksek olmalıdır. 

Laparoskopinin geleceğini şekillendirmeye yardımcı olmak istiyoruz. Özellikle görüntüleme, mühürleme & kesme çözümleri ve yüksek hassasiyetli el aletleri konularında yeni yaklaşımlar keşfetme isteğimizin güdüsüyle, el aletlerinin yanı sıra EinsteinVision® 3D kamera sistemi ile Caiman® ve DS apendektomi klipleri gibi damar mühürleme ve kapatma aletlerinin sistematik biçimde daha da geliştirilmesine odaklanıyoruz.

Güç Sistemleri

Elan4... Nöroşirurji ve omurga cerrahisi departmanları için en yeni jenerasyon pnömatik ve elektrikli motor sistemlerini sunar. Yeni bir teknik konsepte sahip ELAN 4, cerrahların ve hastanede motor sistemleri kullanan tüm tarafların önemli gereksinimlerini karşılar. Tarihsel olarak gelişmiş sistemlerin yerini alarak, Aesculap Motor Sistemleri portföyüne yeni bir biçim kazandırır. Bu çok daha az karmaşık portföy, açık ve anlaması kolaydır.

ELAN 4 elektrikli ve ELAN 4 havalı, tek kullanma felsefesine sahip iki sistemdir.

Acculan 3Ti... Ortopedi, travmatoloji, kardiyotorasik cerrahi ve dermatoloji için pille çalışan güç sistemidir. 250 Watt’a kadar güçlü. Pilin ve elektronik kontrol parçalarının sterilize edilmesi gerekmez. Titanyum gövde alkali içeren mekanik yeniden işlemeye uygundur ve bu sayde de kullanımı kolaydır. Şarjlı el aletlerinin yeniden icadı.

Eccos Mekanik Yeniden İşleme... Mekanik yeniden işleme temel gereksinimleri ile depolama sistemi kombinasyonunda;  Temizleme döngüsünde sıcaklık 60°C’nin üstüne çıkmamalıdır. Temizleme işlemi en az 3 dakika sürmelidir. En az 1 dakika boyunca ara durulama yapın. Distile, demineralize veya tamamen tuzdan arındırılmış suyla yoğun son durulama yapın. Sadece termal dezenfeksiyon: 96°C’de distile, demineralize veya tamamen tuzdan arındırılmış suyla 5 dakika durulama. Programı 120°C’yi aşmayan bir ısıda en az 10 dakika süren bir kurutma evresi ile tamamlayınız

Görüntü 20.10.2022 13.49 (1).jpg
bottom of page