top of page

STORZ

LAPOROSKOPİK EL ALETLERİ

Görüntü 25.10.2022 11.02 (1).jpg

ÜROLOJİ
Bipolar Rezektoskopi

Bipolar teknolojisi; hasta üzerinden geçen akımı minimuma indirmenin yanında daha etkili kesme ve koagülasyon yapılmasını mümkün kılmak için geliştirilmiştir.

Kullanılan irigasyon sıvısının iletken olması itibariyle (İzotonik) hasta plakasının kullanılması kaldırılmış, akım hasta üzerinden geçmeyerek elektrod üzerine sabitlenmiş nötr plaka üzerinden atılmaktadır.

ÜROLOJİ
Minimal İnvaziv PCNL(MIP)

Giderek gelişen teknolojiler sayesinde cerrahi teknikler giderek daha düşük çaplı ve görüntü kalitesi daha yüksek enstrümanlar ve teleskoplarla gerçekleştirilmektedir. Minimal İnvazif PCNL ürünleri bu yaklaşımın sonucu olarak perkütan taş cerrahisine yeni bir boyut katmaktadır.

Ekran Resmi 2022-10-25 11.31_edited.jpg
15fr_edited.jpg

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM
15Fr. Bipolar Rezektoskop

Karl Storz; Kadın Hastalıkları ve Doğum branşında endoskopinin bilinirliğini arttırmak ve tercih edilmesini yaygınlaştırmak için, uzun yıllardır ürettiği üstün teknoloji ürünü cihaz ve enstrümanların yanı sıra, verdiği eğitim desteği ile de doktorlara yol arkadaşlığı yapmaktadır.

İntrauterin bozuklukların teşhis ve tedavisinde kliniklerde rutin halde kullanılan histeroskopi yöntemi artık özel muayenehanelerde de artan bir şekilde kullanılmaktadır.

Operasyonda kullanılan enstrümanların boyutlarının gittikçe küçülmesi, konvansiyonel invaziv cerrahinin daha etkili şekilde ve minimum travma ile uygulanabilmesini mümkün kılmaktadır.

Karl Storz; bu gelişmede aktif rol oynayarak, kullanıcılarına çok çeşitli çaplarda histeroskoplar, amniyoskoplar ve fetoskoplar sunmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum branşında rutin olarak kullanılan endoskopların yanı sıra, Karl Storz’un ürün yelpazesi; Transvajinal Endoskopi (TVE) ve Falloskopi gibi yeni prosedürler için üretilen endoskop ve enstrümanları da içermektedir.

Laparoskopik cerrahi için birçok manipülatör seçeneği başta olmak üzere geniş ürün çeşitliliği Karl Storz ürün portföyünde bulunmaktadır.

KALP VE DAMAR CERRAHİSİ
ENDOSKOPİK DAMAR ÇIKARTMA SETİ

1950’li yıllardan beri kalp damar cerrahisi ameliyatları yapılmaktadır ancak endoskopik olarak kalp damar cerrahisi son 10-12 senedir gelişim göstermektedir. Endoskopik kalp damar cerrahisi dalında da Karl STORZ  geliştirdiği ürünler ile bu konuda hizmetlerine devam etmektedir.

Endoskopik kalp damar cerrahisi ile kalpte bulunan deliklerin tamiri, kalp tümörlerinin çıkarılması ve aritmi cerrahisi yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra saffen ve radyel damar çıkartma ameliyatları da endoskopik olarak yapılabilmektedir.

Endoskopik kalp damar cerrahisinin sağladığı avantajlar ise sadece küçük  bir kesi açılması yeterli olup estetik olarak görünüş bozukluğu yaratmamaktadır, kanama ve enfeksiyon riski daha düşüktür, kan ihtiyacı daha azdır, ameliyat sonrası ağrı daha azdır, hastanın hastanede yatış süresi daha kısa olur.

DAMAR ÇIKARTMA.png
drillcut.jpeg

KULAK BURUN BOĞAZ
Drillcut XII 35k

DRILLCUT X II elceği ise şu anda piyasada bulunan en hafif ve ergonomik elcektir. Doktorlara kalem veya silah kabzası şeklinde kullanma imkanı sağlar.

KULAK BURUN BOĞAZ
Video Rino-Laringoskop

Görüntü işleme çipinin, fiberoskopun distal ucunda bulunduğu bu ürünlerde “ peteksi görüntü” etkisinden kurtulmuş, rijit teleskop kalitesinde görüntü ile anatomiyi inceleme imkanı vardır.

Yüksek çözünürlükte görüntü sağlayan CCD çipleri ile en kaliteli görüntüler alınabilir. Karl Storz IMAGE1 S platformu ile beraber kullanıldığında tüm anatomi en detaylı şekilde incelenebilir. Özellikle kayıt ve arşivleme isteyen doktorlar için ideal bir üründür.

Telepack X LED kompakt görüntüleme sistemi ile beraber kullanıldığında ise en detaylı şekilde stroboskopi muayenesi yapmaya imkan tanır.

rino.png
EASYGO.jpeg

SPİNAL CERRAHİ EL ALETLERİ

Spinal Cerrahi, Karl Storz’un tüm dünyada endoskopi kullanımında öncülük ettiği bir alandır. Gelişmiş ülkelerde son yıllarda spinal rahatsızlıkların artmasıyla birlikte, hastaların en kısa sürede işlerine geri dönebilecekleri, en az ağrıya ve rahatsızlığa sebep olacak; yeni tedavi metodlarının geliştirilmesi ihtiyacı doğdu.

Karl Storz ürün yelpazesi, varolan endikasyonları kapsayacak şekilde tam endoskopik lumbar diskektomi (interlaminar-posterolateral-transforaminal yaklaşımlar için), endoskop yardımlı lumbar mikrodiskektomi ile laparoskopik ve torakoskopik spinal cerrahi setleri içerir. Ayrıca açık ameliyatların kayıt altına alınabilmesini sağlayan sistemler de ürün yelpazesine eklenmiştir.

ORTOPEDİ
ARTROSKOPLAR

Kuruluşundan bugünlere kadar endoskopi sektörünün liderliğini üstlenen KARL STORZ markası son yıllarda özellikle geliştirdiği ve piyasanın en iyileri arasında kabul edilen Shaver ve Arthropump cihazıyla birlikte ARTROSKOPİ alanında da pazar büyükleri arasında yer almak üzere büyük adımlar atmıştır.

Ayrıcalıklı Kamera sistemleri ve Hopkins II teknolojisi ile üretilen Artroskop kalitesi için dünyanın en iyisi kabul edilmesinin yanı sıra Artroskopik el aletlerinde hem profil inceliği hem de en üst dayanıklılık seviyesindeki malzeme sunumu, yine artroskopik sarf ve implantlar gelişimine yönelik yoğun laboratuvar ve lider kullanıcılar ile birlikte yürüttüğü klinik çalışmaları sonucunda her gün gelişmekte olan ürün yelpazesi ile dikkat çekmektedir.

ARTROSKOPLAR.jpeg
yüz germe_edited.jpg

PLASTİK VE REKONSTRUKTİF CERRAHİ Endoskopik Yüz Germe

Yüz germede ve blefaroplastide Karl Storz, parçalarına ayrılabilir ergonomik tasarımları, hafiflikleri ve hassasiyetleriyle öne çıkan, yüksek kalite ve çeşitlilikte enstrümanlarıyla piyasada fark yaratmaktadır. Optikal ve ışıklı retraktörler aracılığıyla artan görüntü kalitesi ve ışık miktarı sayesinde, ameliyat hızı ve güvenliği de artmaktadır.

rijit.jpeg

GÖĞÜS CERRAHİSİ

Göğüs cerrahisi anabilim dalının akciğer ve göğüs kafesi içinde yer alan organlarda oluşabilecek hastalıkların tetkik ve tedavisine yönelik olarak cerrahi setler sıklıkla kullanılmaktadır. Plevral düzensizliklerin tanımlanmasında kullanılan torakoskopik gelişmeler ve ilerlemeler sayesinde toraks bölgesinde tanısal işlemlerden  minimal invazive geçilmiştir. Bu gelişmeler mediastinumda yapılan endoskopik cerrahi mediastinal tümörlerin tespitini, rezeksiyonunu ve lenf nodlarının alınmasını mümkün kılmaktadır. Bronkoskopik tüm yaklaşımlarda rijit veya fleksibl enstürmanlar ve optikal forsepsler ile kullanılmaya devam etmektedir.

Karl Storz tüm bu ihtiyaçlarınızda kullanabileceğiniz cerrahi setleri kullanımınıza sunarken, torasik bölgede yapacağınız tüm müdahelelerde kullabileceğiniz etkili görüntüleme sistemleri ile cerrahi işlemlerinizi yapabilir, veri ve dökümantasyon için sunduğumuz sistemlerimiz ile kayıt altına da alabilirsiniz. Bu esnada size yardımcı olacak kafa aydınlatma ve tutucu kol sistemleri ve medikal monitörler ile daha iyi görüntülerde cerrahi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

PROKTOLOJİ 

Rektoskopi ve proktoskopi; rektal hastalıklarda teşhis ve tedavide sıkça kullanılmaktadır. Bu görüntüleme yöntemlerinin video endoskopi ile birleşmesiyle teşhis çok daha net olmaktadır. Video endoskopinin proktoloji alanında sağladığı faydalardan biri de, daha detay gerektiren minimal invaziv tekniklere de olanak sağlamasıdır.

Tüm bu endikasyonlar için; Karl Storz, hastane ve muayenehanelerde de uygulanabilecek; biyopsi, polip rezeksiyonu, hemoroidal hastalık tedavisi ve transanal cerrahi operasyonlarının video endoskopik olarak uygulanmasında çok geniş ürün yelpazesi ile sağlık sektörüne hizmet vermektedir.

PROKTOLOJİ.jpeg

GENEL CERRAHİ

Laparoskopi, abdominal boşluğun rijit teleskop yardımıyla incelenmesi ve tedavi edilmesidir. Uzun yıllardan beri abdominal ve pelvik organlar için kullanılan bir yöntemdir.

Karl Storz, laparoskopinin önemini çabuk kavramış; tüm bu tecrübe ve deneyimlerin sonucunda, genel cerrahi, üroloji, kadın doğum, pediatrik cerrahi alanında kapsamlı çalışarak endoskoplar ve enstrümanlar geliştirmiştir. Karl Storz  laparoskopi ürün gamında 6 binden fazla ürün bulunmaktadır. Öne çıkanlar ise Robi Bipolar El Aletleri, Mini Laporoskopi Setleri, BERCI Asya Kapatıcı ve Endocamaleon'dur.

endo.jpeg
due_edited.jpg

GASTROENTROLOJİ


Sindirim sistemi hastalıklarında kullanılan endoskopik muayeneler günümüzde modern gastroenterolojinin en önemli işlemlerinden birini oluşturmaktadır. Gastroenteroloji Bölümlerinde, endoskopik inceleme ve işlemler için hekim ve sağlık personelinin daha rahat çalışabileceği ideal koşullarda hazırlanmış endoskopi üniteleri ihtiyacı da giderek artmaktadır. Karl Storz gastroenteroloji alanında modern tıbbın gerektirdiği tanı ve tedavi amaçlı olarak yapılan alt ve üst gastrointestinal video endoskopi sistemini ihtiva eden tüm endoskopik görüntüleme sistemlerini, video endoskoplarını ve görsel belgelere ait arşivleme sistemini sizlere sunmaktadır.

Combi LED Soğuk Işık Kaynağı, Silverline Video Duedonoskop, Telepack X GI ve Silverline Girişimsel Video Gastroskop ön plana çıkan ürünlerdir.

ÇOCUK CERRAHİ

Yenidoğan döneminden erişkinliğe kadar olan çocukluk çağına ait (0-17 yaş), doğumsal ve/veya edinsel solunum, sindirim ve boşaltım sistemlerini ilgilendiren cerrahi hastalıkların tanı ve tedavi yöntemlerini uygulayan bir bilim dalıdır.

Karl Storz Çocuk Cerrahisi alanında laparoskopik ve torakoskopik cerrahi girişimler, ürolojik girişimler, sindirim sistemi cerrahisi, onkolojik cerrahi, çocuk endokrin cerrahisi, çocuk jinekolojisi, tanısal ve girişimsel endoskopik uygulamalar, travma cerrahisi, çocuk cerrahisinin başlıca uğraş alanlarında geniş ürün yelpazesi ile çözümlerini sunmaktadır.

EPSIT SETİ, PEDİATRİK LAPAROSKOPİK EL ALETLERİ, ROBİ PEDİATRİK LAPAROSKOPİK BİPOLAR EL ALETLERİ , YENİ NESİL TROKARLAR PEDİATRİK RİJİT BRONKOSKOPlar öne çıkan ürünlerdir.

pediatrik.jpeg
BEYİN.jpeg

BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ

Beyin Cerrahisi uygulamaları içerisinde Endoskopik girişimler, son yıllarda tüm dünyada ilgi odağı haline gelmiştir. Endovizyon (görüntüleme) sistemleriyle Karl Storz, yüksek görüntü kalitesi ve etkin hizmet ağıyla dünyada Endoskopik Görüntülemeye öncülük etmektedir.

Yapılan girişimde alınan görüntü, Karl Storz endovizyon sistemleriyle, yüksek kaliteyle işlenir, görüntülenir, kaydedilir ve hatta hastane PACS sistemine yönlendirilebilir.

Minimal invaziv teknolojisindekigelişmelerBeyin ve Sinir Cerrahisinde, özellikle de intrakranyel patolojilerde, teşhis ve tedavide yeni fırsatlar sunmaktadır. Bununla birlikte kuruluşundan bugüne, endoskopi sektörünün liderliğini üstlenen KARL STORZ markası ile güçlerini birleştiren ve rakipsiz olduğu Nöroendoskopi alanında da hizmet vermekte olan GENTEK Medikal, beyin cerrahlarımıza, ihtiyaçları olan çözümleri sunmak adına yoluna devam etmektedir.

Operasyonun gerekliliklerine göre intrakranyel ve kafa tabanı cerrahisinde artık ileri teknoloji ürünü rijit veya fleksible teleskoplar kullanılmaktadır. 0°, 30°, 45°, 70° ve 120° gibi farklı açılara sahip teleskoplar ile doktor, anatomiye daha önce mikroskopun izin verdiğinden çok daha farklı şekilde bakabilmekte ve daha başarılı ameliyatlar yapabilmektedir.

İntrakranyel çözümlerin yanısıra spinal cerrahi için de farklı setler tasarlanmıştır. Spinal setlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Beyin cerrahide endoskopi kullanımının kanıtlanmış başlıca endikasyonları;

  • Non- kommünike (bağlantısı olmayan) hidrosefali (ventrikülostomi),

  • İntraventriküler tümör ve kistler,

  • Araknoidal kist ve kistik serebral tümörler,

  • Endoskop asiste beyin cerrahi,

  • Transnazal transsfenoidal hipofiz ve kafa tabanı cerrahisi.

Karl Storz, endoskopi dışında yeni dizayn mikrocerrahi el aletleri ve yeni yüksek devirli beyin cerrahi motoru ile Beyin ve Sinir Cerrahi operasyonları için daha fazla hizmet etmeyi hedeflemektedir.

ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON

  • İnsanoğlunun doğduğu andan başlayan ve öldüğünün belirtilmesinde de kullanılan yaşamsal en önemli belirtisi, soluk alıp vermesidir. Yaşamı süresince; spontan ya da yapay, rahat ya da zor, ama bir şekilde solumaktır, solutmaktır esas olan….

  • Anesteziyoloji, öncesi ve sonrası da dahil olmak üzere ameliyat süresince hastanın ağrı duymamasını, konforunu ve yapılan girişime tahammülünü sağlamak üzere geliştirilmiş bir dizi tıbbi uygulamayı içeren bilim dalıdır.

  • Cerrahi ve anestezi uygulamalarında solunum yolunu açık tutmak amacıyla soluk borusuna biçim, çap ve yapı açısından uygun bir tüpün burundan veya ağızdan yerleştirilmesi işlemidir entübasyon…

  • Karl Storz 60 yıldır havayolu yönetimi ile ilgili, entübasyon tüpünün yerleştirilmesine yardımcı olacak ürünlerin üretim ve pazarlamasında öncü olmuştur ve bu konuda da gelişimine devam etmektedir.

  • Normal ve zor havayoluna sahip hastaların entübasyon işlemlerini kolaylaştıracak ve hızlandıracak  ürün yelpazesine sahiptir.

ANESTEZİ.jpeg
bottom of page