top of page

BARD

GENEL CERRAHİ

Service Name

This is a Paragraph. Click on "Edit Text" or double click on the text box to edit the content and make sure to add any relevant information that you want to share with your visitors.

Phasix-ST.webp


Phasix™ ST Mesh

Klinik olarak kanıtlanmış bir hidrojel bariyeri olan Sepra® Teknolojisine sahip biyolojik olarak emilebilir iskele. Ventral ve hiatal herni onarımlarında kullanılabilir. 

Monofilament ağ tasarımlarının daha biyouyumlu olduğu ve bakteriyel yapışma ve kolonizasyona daha az duyarlı olduğu kabul edilmiştir.

CapSure™

Kalıcı Fiksasyon Sistemi, fıtık onarımı gibi açık veya laparoskopik cerrahi prosedürler sırasında yumuşak dokunun yaklaştırılması ve cerrahi ağın dokulara sabitlenmesi için endikedir. Bu cihaz ile kemik, sinirler, iç organlar gibi alttaki yapıların yakınında kullanılması kontrendikedir. Referans olarak, tutturma kafasının altındaki tutturucunun uzunluğu 3,2 mm'dir, tutturma kafası ise 1 mm'dir (toplam 4,2 mm).

Görüntü 17.10.2022 12.29.jpg
Görüntü 20.10.2022 11.06.jpg

SorbaFix™ 

Emilebilir Fiksasyon sisteminin benzersiz bağlantı elemanı tasarımı, hastada keskin nokta kalmaması anlamına gelir. Klinik öncesi veriler, içi boş bir çekirdeğin, dokuyu tutturucudan içeri doğru büyütmeye izin verdiğini göstermektedir. 2 5 mm doku alımı derinliği ve baştan uca tutarlı iplik çapı, açık ve laparoskopik prosedürler sırasında maksimum doku bağlantısı sağlar. TheSorbaFix™ Emilebilir Fiksasyon Sistemi, sorunsuz ve verimli dağıtım sunan 5 mm, düşük profilli bir dağıtım sistemine sahiptir. Önceden yüklenmiş 15 veya 30 bağlantı elemanı konfigürasyonlarını takip etmek, yeni bir bağlantı elemanı mastarı ile artık çok kolay.

Arista™ AH

Arista™ AH, saflaştırılmış bitki nişastasından elde edilen %100 bitki bazlı emilebilir cerrahi hemostatik tozdur. Arista™ AH'nin gücü, patentli bir kan pıhtılaşma teknolojisi olan Mikro Gözenekli Polisakkarit Hemokürelerinde yatmaktadır.

Arista™ AH, cerrahi prosedürlerde (nörolojik ve oftalmik hariç), kılcal, venöz ve arterioler kanamanın basınç, ligatür ve diğer geleneksel prosedürlerle kontrolünün etkisiz veya pratik olmadığı durumlarda yardımcı olmak üzere yardımcı bir hemostatik cihaz olarak endikedir.

Görüntü 20.10.2022 11.14.jpg
Ekran Resmi 2023-03-27 14.36.48.png

Ventralight™ ST Mesh

Laparoskopik ventral fıtık onarımı için arka tarafta Sepra® Teknolojisine dayalı emilebilir hidrojel bariyeri ile ön tarafta kaplanmamış orta ağırlıkta monofilament polipropilen ağdır.


Laparoskopik ventral fıtık onarımı için arka tarafta Sepra Teknolojisine dayalı emilebilir hidrojel ® bariyeri ile ön tarafta kaplanmamış orta ağırlıkta monofilament polipropilen ağdır.

VentralightTM ST Mesh'teki kaplanmamış monofilament polipropilenin açık gözenekli tasarımı şunları sağlar:

  • Hızlı doku büyümesi
  • Karın duvarına güçlü doku dahil edilmesi
  • Güçlü, uzun- vadeli onarım kaplanmamış polipropilen, kompozit bir fıtık protezinin yerleştirilmesinden sonraki ilk iki hafta içinde doku büyümesinin ve mukavemetinin çoğunun gerçekleşmesine izin verir. 

3DMax™ Mesh

3DMaxTM Mesh, kasık kanalının dikkatli ve hassas anatomik araştırmasına dayanarak geliştirilmiştir. Üç boyutlu, anatomik olarak kavisli şekil, sızdırmaz kenar ve medial yönlendirme işaretçisi, geleneksel bir düz ağdan daha kolay konumlandırma sağlar ve ayrıca yerleşim hızını ve basitliğini artırır. Laparoskopik kasık fıtığı onarımı için benzersiz üç boyutlu polipropilen ağdır.

ÖZELLİKLERİ

  • Kasık anatomisine uyacak şekilde tasarlanmış tamamen konturlu ağ.

  • Sızdırmaz kenar ve medial yönlendirme işaretleyicisi, geleneksel düz ağdan anatomik olarak doğru bir uyum ve daha az kırışma sağlamak için tasarlanmıştır.

  • Sabitleme ihtiyacını ortadan kaldırır, bu da zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

  • Bard 3DMaxTM Mesh'i fiksasyonsuz alan hastalar, ameliyat sonrası dönemde düz mesh'in sabitlendiği hastalara göre önemli ölçüde daha az narkotik analjezi kullandılar.

Ekran Resmi 2023-03-27 14.42.18.png
bottom of page